آموزشگاه فنی و حرفه ای پنج پر

برگزار کننده دوره های آموزشی قالی باقی و گلیم بافی

برگزار کننده دوره های آموزشی قالی باقی و گلیم بافی

آموزشگاه فنی و حرفه ای پنج پر

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پنج پر از سال 1390شروع به فعالیت نمود و از سال 1392 با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای استان گیلان به فعالیت خود ادامه داده است .
این آموزشگاه با هدف آموزش صنایع دستی اصیل ایرانی به صورت علمی به صورتی که حرفه آموزان پس از اتمام دوره بتوانند از مهارت خود برای اشتغال استفاده نمایند . علاوه بر این هنر های آموزشی این آموزشگاه می تواند هدیه ای گران قیمت برای همه آنهایی باشد که از ذوق هنری ایرانی برخوردار می باشند

در حال حاضر دروه های فنی و حرفه ای به شرح ذیل در اموزشگاه درحال برگزاری می باشد .

قالی باف درجه 2
قالی باف درجه 1
گلیم باف درجه 2
گلیم باف درجه 1
قالی باف تابلوئی
طراحی نقشه فرش
گبه باف
رنگرزی الیاف

از اهداف دیگر این آموزشگاه ارائه خدمات فنی مناسب در زمینه قالی بافی می باشد.

انجام کلیه امور مربوط به فرش نظیر چله کشی- پایین کشی- پرداخت و... در این مرکز انجام میگیرد.

طرح های مختلف و متنوع نخ و نقشه های سنتی و کامپیوتری و ابزار های قالی بافی جهت فروش در این مرکز موجود است .

برای آگاهی از هزینه و زمان و مدارک دوره ها به دوره های آموزشی مراجعه نمایید

__________________________
کانال رسمی فرش ایران
کانال تلگرام فرش ایران
کانال رسمی فرش ایران
__________________________
اینستاگرام آموزشگاه پنج پر
اینستا گرام آموزشگاه
اینستاگرام آموزشگاه پنج پر
آخرین نظرات

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گیلان از تفاهم همکاری این سازمان با صندوق مهر امام رضا (ع) و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان فرش دستباف به ارزش 160 میلیارد ریال خبر داد.
    
    به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به ایرنا، علی منتظری از تخصیص یکصد میلیارد ریال از اعتبارات اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) به بافندگان فرش دستباف استان خبر داد.
    
    وی افزود : با توجه به تفاهم نامه مشترک سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و کمیته امداد امام خمینی (ره) ، مبلغ یکصد میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال خانگی اختصاص یافت.
    
    وی تصریح کرد : در این راستا تاکنون هزار و 725 نفر از قالی بافان گیلانی برای دریافت تسهیلات 50 میلیون ریالی به این اداره کل معرفی شده اند.
    
    وی مجموع ارزش ریالی این تعداد تسهیلات را در مجموع 80 میلیارد و 625 میلیون ریال عنوان کرد و گفت : در مورد مابقی اعتبارات نیز در حال بررسی و تشکیل پرونده برای معرفی به نهاد مذکور هستیم
    
    منتظری همچنین از انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت با صندوق مهر امام رضا(ع) خبر داد و افزود : ارائه تسهیلات به بافندگان فرش دستباف، مختص به دارندگان مجوز پشتیبان مشاغل خانگی از این طریق قابل انجام است.
    
    وی افزود : صندوق مهر امام رضا(ع) در این تفاهم نامه متعهد به تخصیص اعتبارات فرش دستباف طی دو مرحله هر کدام به ارزش 10 و 50 میلیارد ریالی شده است.
    
    رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود : در این راستا ؛ تا کنون سه طرح به ارزش 2600 میلیون ریال، مربوط به دارندگان مجوز پشتیبان مشاغل خانگی برای دریافت اعتبارات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی شده اند.
    
    وی ابراز امیدواری کرد : سایر طرح های در دست اقدام جهت دریافت مجوز پشتیبان، پس از تأیید در کارگروه اشتغال استان، برای دریافت این تسهیلات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی شوند.
    
    بیش از 13 هزار بافنده فرش دستباف در گیلان فعالیت می کنند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی