آموزشگاه فنی و حرفه ای پنج پر

برگزار کننده دوره های آموزشی قالی باقی و گلیم بافی

برگزار کننده دوره های آموزشی قالی باقی و گلیم بافی

آموزشگاه فنی و حرفه ای پنج پر

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پنج پر از سال 1390شروع به فعالیت نمود و از سال 1392 با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای استان گیلان به فعالیت خود ادامه داده است .
این آموزشگاه با هدف آموزش صنایع دستی اصیل ایرانی به صورت علمی به صورتی که حرفه آموزان پس از اتمام دوره بتوانند از مهارت خود برای اشتغال استفاده نمایند . علاوه بر این هنر های آموزشی این آموزشگاه می تواند هدیه ای گران قیمت برای همه آنهایی باشد که از ذوق هنری ایرانی برخوردار می باشند

در حال حاضر دروه های فنی و حرفه ای به شرح ذیل در اموزشگاه درحال برگزاری می باشد .

قالی باف درجه 2
قالی باف درجه 1
گلیم باف درجه 2
گلیم باف درجه 1
قالی باف تابلوئی
طراحی نقشه فرش
گبه باف
رنگرزی الیاف

از اهداف دیگر این آموزشگاه ارائه خدمات فنی مناسب در زمینه قالی بافی می باشد.

انجام کلیه امور مربوط به فرش نظیر چله کشی- پایین کشی- پرداخت و... در این مرکز انجام میگیرد.

طرح های مختلف و متنوع نخ و نقشه های سنتی و کامپیوتری و ابزار های قالی بافی جهت فروش در این مرکز موجود است .

برای آگاهی از هزینه و زمان و مدارک دوره ها به دوره های آموزشی مراجعه نمایید

__________________________
کانال رسمی فرش ایران
کانال تلگرام فرش ایران
کانال رسمی فرش ایران
__________________________
اینستاگرام آموزشگاه پنج پر
اینستا گرام آموزشگاه
اینستاگرام آموزشگاه پنج پر
آخرین نظرات

لکه زدایی قالی

جمعه, ۷ فروردين ۱۳۹۴، ۰۴:۱۴ ب.ظ

هرگاه فرشی در اثر مواد رنگ دار مانند شربت ، قهوه ، چای ، چربی ، واکس ، ادرار و فضولات حیوانات و مانند آن آلوده و لکه دار شود. ابتدا باید این مواد را از سطح فرش زدوده و سپس لکه های حاصل را به کمک مواد پاک کننده  مانند صابون و پودرهای رخت شویی و حلال های مخصوص از بین برد.

باید توجه داشت که هر لکه ای فقط با رنگ بر های مخصوص و در شرایط خاصی از بین می رود. به عنوان مثال برای زدودن اثرات آب میوه ، شیر ، قهوه ، چای و شکلات از آب ولرم و صابون و یا شامپو و برای لکه گیری اثرات تخم مرغ و خون از امتزاج نمک و صابون و سرکه ی سفید با آب نیمه گرم و برای محو کردن لکه های روغن و چربی و واکس از صابون و پاک کننده های خنثی و سرکه ی سفید استفاده می شود. باید بدانیم که لکه های چربی با بنزین نیز به خوبی پاک می شود.

در صورتی که فرش با روغن آلوده شود ، باید ابتدا روغن ریخته شده را به کمک قاشق جمع آوری نمود و سپس پارچه ای سفید رنگ بر روی محل آلوده شده گذارده و اطوی نیمه گرمی بر روی این پارچه کشیده شود. به این ترتیب روغن موجود در جسم فرش جذب این پارچه خواهد شد.

برای زدودن لاک ناخن از حلال استن و برای زدودن رنگ روغنی از تربانتین و برای از بین بردن لکه ی قیر از حلال اکالیپتوس و برای محو کردن دوده و سایر پودرهای رنگ دار از جاروی برقی مکنده استفاده می کنند. در هر صورت شست و شوی محل های لکه دار شده با مواد پاک کننده ی آنزیم دار (2 درصد) و یا صابون های خنثی همیشه بی ضرر خواهد بود. توجه داشته باشید که هیچ گاه در عملیات لکه بری از گرد بلیچ (Bleach) استفاده نشود چون با این عمل رنگ فرش نیز از بین می رود. در صورتی که موفق به لکه برداری به صورت دلخواه نشویم باید قسمت لکه دار شده را از روی شبکه ی تار و پود فرش جدا کرده و به جای آن با الیاف و رنگ های مناسب دوباره گره زنی کرده و یا رفوگری کنیم.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی